Plotusie

Plotki o celebrytach, ciekawostki ze świata

“Wolałbym umrzeć z powodu choroby, niż mieliby odebrać mi wolność”

Kojarzycie filmy katastroficzne, w których ludzie żyją zamknięci w kopule, a wojsko pilnuje, by jej nie opuszczać, ponieważ świat poza nią jest skażony? Pod koniec filmu okazuje się, że zwierzęta i rośliny dalej żyją, a wszystko było planem rządu, aby kontrolować ludzkość. Jakie są korzyści dla sprawujących władze z pozbawienia ludzi wolności? Zależy od filmu. Czasami klonowanie ludzi na narządy dla bogatych, a zwykle po prostu zapspokojenie chorej żądzy zabawy ludźmi. Bogaci grają sobie w grę, w której pionkami są prawdziwi ludzie. W każdym z takich filmów 99 procent obywateli podporządkowuje się władzom, ponieważ wierzy, że to dla ich bezpieczeństwa, ale jest jeden lub kilku buntowników, którzy chcą się wyzwolić.

Czy świat obserwowany obecnie z okien, nie przypomina scen z filmu katastroficznego? Opustoszałe ulice, wojsko w wielu krajach pilnuje, by nie opuszczać domu. Pojedynczy ludzie w maskach pędzą do pracy. Dlaczego? Bo stawką jest życie i to nie ich, ale ukochanych rodziców lub dziadków. “Oni walczyli kiedyś o Twoje życie, musisz się im odwdzięczyć siedząc w domu” – głoszą slogany w mediach społecznościowych. Jednak to też oni walczyli o Twoją wolność, a czy Ty ze strachu o ich życie nie dajesz sobie jej dziś odebrać? Nie możesz już iść do kina, teatru, na lody, podróżować. Nie możesz witać się z ludźmi na ulicy, podać ręki. Nie możesz przebywać na łonie natury. Nie możesz płacić gotówką w sklepie, a wkrótce będziesz płacić tylko kartą. Wiele teorii spiskowych głosi, że niedługo wybrana grupa osób będzie kontrolować wszystkie finanse świata, a to możliwe będzie po wycofaniu z obiegu papierowych pieniędzy. Według tych teorii, następnym krokiem będzie chipowanie ludzi, bo przecież na plastikowej karcie też są bakterie. Dzięki chipom będziemy już robotami sterowanymi przez garstkę władców tego świata.

Teorie tego typu spotykają się z krytyką, oburzeniem, niektórzy wręcz kierują wyzwiska w kierunku osób, które je głoszą. Przykładem jest działaczka polityczna, Miriam Shaded, przestrzegająca przed konsekwencjami wycofania z obrotu gotówki. Jeżeli chodzi o głosy z innych krajów, warto posłuchać wypowiedzi pisarza, Bjorn Andreas Bull-Hansen, który mówi, że woli umrzeć w wyniku choroby niż stracić wolność. Autor obawia się, że wkrótce zapuka ktoś, kto zmusi go do przyjęcia nieznanej szczepionki.

Według osób przestrzegających przed nowym porządkiem świata, planowanym przez najbogatrzych tego świata, ograniczenia wprowadzone w celu zwalczenia koronawirusa, są ćwiczeniami pokazującymi jak zachowa się ludność, gdy będzie miała poddać się całkowitej kontroli, wierząc, że to dla ich dobra i bezpieczeństwa ich bliskich.

A czy Wy ufacie bezgranicznie rządowi zamykającemu granice i szkoły. A może polski rząd jest też tylko pionkiem w całej tej grze, w którą grają osoby zaangażowane w spisek całkowitej kontroli nad ludźmi?

Czy osoby głoszące teorie spiskowe mogą mieć rację? Czy za naszą zgodą odbiera się nam wolność?

“Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę” Antoine de Rivarol.

Ciekawi jesteśmy Waszcyh opinii.

One thought on ““Wolałbym umrzeć z powodu choroby, niż mieliby odebrać mi wolność”

  1. Ma facet dużo racji, oddaliśmy ławto wolność a i tak ponoć zachorują prawie wszyscy. Wiekszym zagrozebiem jest upadek gospodari i głód, ludzie będą sie zabijać za kromkę chleba, już sie biją o srajtaśme

Dodaj komentarz