Plotusie

Plotki o celebrytach, ciekawostki ze świata

Nosisz paznokcie hybrydowe? Możesz przypłacić za nie życiem!

Na świecie słychać o coraz większej ilości przypadków uczulenia na lakier hybrydowy. Postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie bliżej.

Niedawno Pani Monika zaobserowała swędzące plamy na szyi. Po sprawdzeniu w internecie prawdopodobnych przyczyn, stwierdziła, że dostała uczulenia na truskawki, które spożyła tego dnia. Jednakże, 10 dni pózniej sytuacja się powtórzyła, ale uczulenie było o wiele silniejsze. Swedzące plamy pojawiły się różwineż na dekolcie i na ramieniu. Dodatkowo spuchły jej palce, a na nich pojawiły się malutkie swedzące bąble. Na szczęście ten drugi objaw, pozwolił na szybkie zdjagnozowanie uczulenia na lakier hybrydowy.

Okazuje się, że jest to coraz bardziej powszechny problem kobiet noszących paznokcie hybrydowe. U większosci osób alergia nie pojawia się od razu, a czasami dopiero po kilku latach wykonywania takiego rodzaju manicure. Często osoba uczulona myśli, że zjadła coś nieodpowiedniego i nadal nosi hybrydowe paznokcie przez kilka tygodni, co u niektórych kobiet doprowadziło już do zgrubiena i pękania palców, a u innych do całkowitej utraty paznokci. W internecie można znaleźć drastyczne zdjęcia palców kobiet po reakcji alergicznej na hybrydę.

Podczas takiej reakcji alergicznej często pojawiają się trudności z oddychaniem. Lekarze alarmują, że uczulenie na hybrydę może prowadzić do wsrząsu anafilaktycznego i zakończyć się nawet śmiercią.

Jeżeli zaobserwujesz u siebie, któryś z wymienionych objawów, natychmiast usuń lakier hybrydowy z paznokci, zanim będzie za późno. Jeśli reakcja jest alergiczna silna, natychmiast udaj się do lekarza.

Jaka jest przyszłość lakierów hybrydowych?

Lakiery hybrydowe są na tyle nową substancją, że o ich skutkach ubocznych będziemy jeszcze dowiadywać się przez najbliższe lata. Wiadomo, że promienie UV używane do utwardzania lakieru hybrydowego są rakotwórcze, ale na tym etapie nie stwierdzono jeszcze bezpośredniego związku wykonywania manicure tą metodą, z zachorowaniem na raka. Niepokojące są reakcje alergiczne, które dotyczą coraz większej liczby osób i często dają o osobie znać po kilku latach. Nie wiadomo jeszcze jak lakiery hybrydowe wpłyną na zdrowie osób zajmujących się na co dzień stylizacją paznokci.

Producenci zapewniają jednak, że prawidłowo wykonany manicure hybrydowy nie będzie powodował uczulenia. Skąd jednak przypadki alergii na lakier hybrydowy nałożony w profesjonalnych salonach?

Objawy uczulenia na lakier hybrydowy

Dodaj komentarz