Plotusie

Plotki o celebrytach, ciekawostki ze świata

Ludzie nie odróżniają kwarantanny od pozostania w domu

Z obserwacji zachowań społecznych można wywnioskować, że większość ludzi ma problem z odróżnieniem słowa “kwarantanna”, “izolacja” ze zwykłym pozostaniem w domu.

W mediach społecznościowych mnóstwo użytkowników pokazujących, jak stara się nie wychodzić z domu, mówi że jest na kwarantannie lub oznacza zdjęcie, czy też filmik hashtagiem: #kwarantanna.

Można by pomyśleć, że co druga celebrytka odbywa kwarantannę. Kwarantanna oznacza jednak, według słowników i encyklopedii, przymusowe odosobnienie z powodu podejrzenia choroby zakaźnej u danego osobnika. Osoby, u których nie ma podejrzenia zarażenia koronawirusem lub nie wróciły z kraju wysokiego ryzyka, nie odbywają kwarantanny. Po prostu nie wychodzą z domu, jeśli nie ma takiej potrzeby. Osoby objęte kwarantanną, nie mogą opuścić miejsca zamieszkania w ogóle.

Na czym polega paradoks? Niektórzy, mimo że nie odbywają kwarantanny, tak nazywają swój pobyt w domu. Inni, którzy z kolei są objęci kwarantanną, świadomie oddalają się z domu, narażając innych ludzi na zarażenie.

W każdym razie, jeśli wyszukamy na Instagramie słowo “kwarantanna” lub “quarantine”, możemy odnieść błędne wrażenie, że większość użytkowników Instagrama odbywa kwarantannę, czyli podejrzewa się u nich koronawirusa.

Honorata Skarbek prawdopodobnie nie odbywa kwarantanny, ale tak potocznie nazywa swój pobyt w domu

One thought on “Ludzie nie odróżniają kwarantanny od pozostania w domu

Dodaj komentarz