Plotusie

Plotki o celebrytach, ciekawostki ze świata

Czy Instagram ma jeszcze sens? W co się zamienił?

Instagram to platforma społecznościowa, która powstała w roku 2010 i miała na celu umożliwienie użytkownikom pokazywania swoich osobistych zdjęć. Po jakimś czasie okazało się, że można tam zyskać sławę, jeśli ktoś inny, prócz znajomych użytkownika będzie chciał go obserwować i lajkować zdjęcia.

W roku 2015 wystarczyło miec około 3000 obserwatorów, by otrzymywać darmowe produkty w zamian za pokazanie ich na swoim profilu.

Dzis najlepsi influencerzy mają miliony obserwujących i zarobki mogą liczyć również w milionach.

Co się jeszcze zmieniło? Użytkownik Instagrama, który nie traktuje go jako źródła zarobku, ale zwykły portal społecznościowy jest prawie niewidoczny, nawet jeśli jego zdjęcia są jak dzieła sztuki. Instagram wymyśla coraz nowsze algorytmy, by ludzie, którzy nie płacą za promowanie swoich profili, byli mało zauważalni.

Co jest najbardziej niepokojące? Według statystyk jakie obecnie podaje Instagram, 80% użytkowników ma konta biznesowe, czyli jest na tej platformie w celach zarobkowych. Czy na Instagramie pozostanie w takim razie jeszcze ktoś, kto będzie “zwykłym” użytkownikiem? Niedługo będą tam sami influencerzy, a kto będzie ich publicznością?

Instagram zmierza w złym kierunku, bo mimo, że generuje zyski jego wlascielom, to traci autentycznych odbiorców treści. To jak koncert, na ktorym są występujący na scenie, ale brak publiczności. Na takim koncercie nikt nie zarobi.

Dodaj komentarz